Jak zwiększyć sprzedaż w salonie kosmetycznym – skuteczny poradnik

Jak zwiększyć sprzedaż w salonie kosmetycznym – skuteczny poradnik

Strategia rozwoju salonu kosmetycznego opiera się głównie o świadczenie wysokiej jakości usług. Wielu właścicieli zapomina jednak o niebagatelnej roli sprzedaży zarówno kosmetyków, jak i usług. Ukierunkowanie personelu na dany cel pozwala na zwiększenie obrotów i przekłada się na większy zysk dla właścicieli. Jak zwiększyć sprzedaż w salonie kosmetycznym? Do których rad należy się stosować? 

Przeprowadź szkolenia dla pracowników

Poradnik należy zacząć od najważniejszej kwestii jaką jest przeprowadzenie kompleksowych szkoleń dla całego personelu. Inwestycja w zaufany personel z pewnością zwróci się w przyszłości, w postaci kolejnych zadowolonych klientek. Jeżeli potencjalny klient chce skorzystać z danej usługi, zakłada on, że osoba ją wykonująca, jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Tym samym czuje się bezpieczniej podczas wykonywania zabiegu. Warto, aby osoby wykonujące zabieg informowały klientkę o kosmetykach, których używają, ich wpływie na skórę oraz pielęgnacji po zabiegu. Ta drobna zmiana znacznie poprawi reputację salonu i przysporzy mu dodatkowych klientów. W dzisiejszych czasach, przed wybraniem salonu, większość osób najpierw czyta recenzje. Profesjonalizm pracowników i ich rozległa wiedza pozwolą na uzyskanie dodatkowych pozytywnych opinii w Internecie, co zwiększy ilość klientów w salonie, bezpośrednio przekładając się na sprzedaż. Dobre opinie w Internecie to tak naprawdę darmowa reklama, która trafia bezpośrednio do potencjalnych klientów.

Korzystaj z technologii i nowoczesnych aplikacji

Warto iść z duchem czasu i wdrażać nowoczesne rozwiązania technologiczne do własnego biznesu:

1). SMSy z przypomnieniem. Dzień przed wizytą można wysłać klientce krótką przypominająca notatkę odnośnie zabiegu. Jeżeli klientce coś wypadnie, termin nie będzie niepotrzebnie blokowany.

2). Strona internetowa z funkcją rezerwacji wizyty. Coraz więcej salonów odchodzi od klasycznego modelu, gdy celu umówienia wizyty należy zatelefonować pod podany numer. Dużo lepiej sprawdza się własna witryna oferująca zdalną rejestrację w dowolnym momencie. Klienci postrzegają to rozwiązanie jako szybkie i praktyczne.

3). Korzystanie z aplikacji umawiającej wizyty. Korzystanie z zewnętrznego serwisu powoli zwiększyć popularność salonu w danym mieście.

4). Pozycjonowanie. Własna strona jest dziś niewystarczająca. Niezbędne jest profesjonalne pozycjonowanie mające na celu przekierowanie potencjalnej klientki na konkretną stronę. Wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo, że zdecyduje się ona na zarezerwowanie wizyty. Pozwala to zaoszczędzić czas, gdyż nie trzeba przeglądać propozycji innych salonów.

Jak zwiększyć sprzedaż w salonie kosmetycznym? – nagradzaj lojalność

Klientki chętnie wracają do salonu, gdzie otrzymują dodatkowe profity lub prezenty. Drobne dodatki do zabiegu, np. karta lojalnościowa uprawniająca do zniżki na kolejny zabieg lub promocja na profesjonalne kosmetyki sprawiają, że ludzie decydują się ponownie skorzystać z oferty kosmetycznej.  Wizja darmowego zabiegu powoduje, że salon buduje więź ze swoimi klientami, wpływając tym samym na swoje zyski. Osoby czujące się związane z danym miejscem (np. dzięki miłej atmosferze lub dodatkowym benefitom) chętnie wracają, a nawet polecają swoim przyjaciółkom dane usługi.

Zdecyduj się na kontrakt z firmą kosmetyczną

Warto również wprowadzić detaliczną sprzedaż kosmetyków w salonie kosmetycznym. Polecanie kosmetyków po zabiegu jest jedną z najskuteczniejszych metod na bezpośrednie zwiększenie obrotów. Wiele osób pyta jak zachować efekt po zabiegu, aby utrzymywał się jak najdłużej. Z pomocą mogą przyjść profesjonalne produkty, które pochodzą od zaufanego producenta i są odpowiednio wyeksponowane. Aby zwiększyć zysk na produkcie, warto podpisać umowę z daną marką, która zobliguje salon do oferowania wyłącznie jednej firmy. Wiele przedsiębiorstw kosmetycznych oferuje dodatkowo darmowe szkolenia pracownicze dla salonów, które zdecydowały się korzystać wyłącznie z ich produktów. Warto jednak zaznaczyć, że kosmetyki do sprzedaży w salonie kosmetycznym powinny być wysokiej jakości.

Aby zwiększyć sprzedaż w salonie kosmetycznym powinno się przede wszystkim przeprowadzić szkolenie z personelem oraz objaśnić nową strategię, mającą na celu zmaksymalizowanie zysku. Z pomocą mogą przyjść również nowoczesne technologie oraz handel profesjonalnymi kosmetykami.

Dodaj komentarz