Karta klienta w salonie fryzjerskim i kosmetycznym

Karta klienta w salonie fryzjerskim i kosmetycznym

W ostatnim okresie właściciele salonów urody walczą nie tylko o pozyskanie nowego klienta, ale też o zachęcenie tego dotychczasowego o regularne powroty do salonu w celu korzystania z kolejnych usług. Tutaj niezwykle przydają się karty klienta dla salonów kosmetycznych i fryzjerskich, o których chcemy dziś więcej powiedzieć.

Czym właściwie jest karta klienta?

Karta klienta, która może przybrać formę zarówno papierową jak i internetową, pozwala na zbudowanie stałego rynku. Osoby zachęcone i zmotywowane zbieraniem kolejnych pieczątek czy podpisów na swojej karcie, aby później dostać bonus w postaci darmowego podcięcia włosów czy 20% zniżki na usługi kosmetyczne, będą na bieżąco zasilać budżet firmy i staną się stałymi, tak ważnymi dla biznesu klientami. Powiedzą także dobre słowo znajomym, bliskim i rodzinie, która zaintrygowana opcją karty będzie odwiedzać salon.

Karta klienta u fryzjera i w salonie kosmetycznym?

W wielu już zakładach fryzjerskich istnieje opcja założenia karty – dzięki niej można zyskać nowych klientów, zadowolić obecnych i śledzić rozwój firmy. Badania pokazują, że ludzie są bardziej skorzy do skorzystania z usługi miejsca, w którym mają swoją kartę i nabijane bonusy, niż za każdym razem wybierać się w inne miejsce. Branża fryzjerska czerpie korzyści z traktowania klientów jako indywidua, które otrzymają kartę do włożenia we własny portfel i korzystania, gdy nadejdzie okazja. Ponadto zachęcanie klientów do dalszej współpracy i nagradzanie ich wielu wizyt jest lukratywne. Jeśli przykładowo 10 osób wykorzysta swoje karty, na których należy mieć 10 pieczątek (odbytych sesji fryzjerskich), firma poprzez zapewnienie im darmowego mycia czy podcięcia włosów nie traci nic, a jedynie zyskuje w ich oczach. Karty przybierają różne formy. Najczęściej spotykane są małe tekturowe karteczki w formacie wizytówki, ale z biegiem czasu i rozwojem technologii pojawiają się także karty w wersji online – czyli do pobrania na telefon lub komputer w formie aplikacji. Obie opcje są przekonujące i wygodne, ale dobrym wyjściem byłoby, gdyby zakład oferował każdą możliwą formę do wyboru.

To samo tyczy się również salonów kosmetycznych – tam baza klientów jest równie ogromna, ale także i wymagająca. Osoby pragnące polepszyć swój wygląd i zostawiające często w budżecie firmy pieniądze, będą zadowolone z karty klienta. Otwiera ona wiele drzwi i wiele możliwości. Ograniczenia istnieją tylko w głowie twórcy. W ramach 10 wizyt można zaoferować nie tylko zniżki i kupony rabatowe, ale także drobny darmowy zabieg, poradnik o pielęgnacji czy kolejne paznokcie hybrydowe za cenę zwykłego malowania lakierem. Po przeliczeniu wydatków i przychodów, nawet oferując swoim klientom w zamian za wielokrotne wizyty darmową kurację czy zabieg, kalkulacje wychodzą na plus salonowi kosmetycznemu. Im więcej promocji i zorientowanych na potrzeby klientów udogodnień, tym więcej zadowolonych i usatysfakcjonowanych uśmiechów. Należy pamiętać, że karta klienta buduje społeczność – to nie tylko kartka na pieczątkę, ale także opieka i dbanie o ludzi, myślenie przyszłościowo o rozwoju firmy i miłe wspomnienia ze stałą bazą klientów.

Klienci doceniają fakt, że w zamian za założenie karty mogą otrzymać wiele promocji, często dostosowanych indywidualnie pod swoje wymagania. To wzbudza ich zaufanie do salonu, a także sprawia, że czują się jego częścią. Niektóre karty online oferują także podgląd do e-paragonów, co ułatwia pilnowanie małej ekonomii domowej klienta. Zbieranie znaczków, podpisów czy pieczątek zawsze jest motywacją, by wielokrotnie powrócić do tego miejsca i zostać w nim na dłużej. Warto także wziąć pod uwagę bazę bardzo zaangażowanych, stałych klientów, którzy są nieodłącznym elementem firmy od lat. Zasługują oni na dodatkowe rabaty i ciekawsze promocje. Będzie to zachęcało innych, by również na stale wybrali dany salon urody.

Jeśli jest się nastawionym na sukces i klienta właścicielem salonu urody, z pewnością stworzy się unikatową kartę z własnym logo, wzorem i rabatem końcowym. Wyżej wspomniane możliwości są nieograniczone, a klientów można zaskakiwać w zależności od chęci. Na pewno miło sprawdzą się niespodzianki dla posiadaczy karty na zasadzie promocji przed walentynkami na makijaż permanentny, albo przed Sylwestrem na paznokcie w dowolnym brokatowym kolorze. Im bardziej intrygująca promocja, tym głośniej zrobi się o salonie, tym więcej ludzi przyjdzie go wypróbować.

Podsumowując, warto oferować kartę klienta

Jest to nie od dziś znany i istotny fakt, że aby firma była zadowolona, to i klient musi być zadowolony. Kierowanie się myślą o kliencie i przyciąganiu nowych, zapewni sukces na tej płaszczyźnie i pomoże stworzyć własną, fantastyczną bazę klientów, których zadowolenie to tylko kwestia wyobraźni, czasu i chęci.

Dodaj komentarz